Futbol Haberleri: Milli futbolcu Arda Güler’in takımı Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nde finale yükseldi. Real Madrid’in kupayı kazanması halinde Arda Güler de madalya alabilecek. UEFA’nın son uygulaması ise Arda Güler’in madalya sevincini gölgeleyebilir. İşte detaylar…

Al Nassr'dan Ronaldo'ya süper teklif Al Nassr'dan Ronaldo'ya süper teklif


Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid, Bayern Münih’i yenerek adını finale yazdırdı. Türkiye’deki futbolseverlerin de yakından takip ettiği maçta gözler Arda Güler’e çevrildi. Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi’ni kazanması halinde Arda Güler de madalya alacaktı. UEFA’nın yeni uygulaması ise Arda Güler’i olumsuz etkileyecek. 

Arda Güler’in madalyası geçersiz olabilir 
UEFA'nın 2022 yılından itibaren uygulamaya başladığı kurala göre Şampiyonlar Ligi'nde hiç süre almayan futbolcuların madalyaları geçersiz sayılıyor. Real Madrid- Borussia Dortmund final maçında Arda Güler’in süre almaması halinde madalyası geçersiz sayılacak. Real Madrid kupayı kazansa bile Arda Güler’in kariyerine Şampiyonlar Ligi kazanma başarısı dahil edemeyeceği ortaya çıktı.Real Madrid'de daha önce Andriy Lunin ve Isco'nun, 2022'de kazanılan Şampiyonlar Ligi'nde o sezon Devler Ligi'nde hiç forma giymemeleri nedeniyle madalyaları geçersiz sayılmıştı.
 

Editör: Kübra Hasçalık