FUTBOL HABERLERİ: La Liga, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sonrasında gelecek için transfer çalışmalarına başlamak isteyen Madrid ekibi, EURO 2024’te bir Türk oyuncuyu daha izleyecek. Arda Güler’i kadrosuna katan Milli Takımın yeni hedefi ise Beşiktaş’ın yıldız forvet oyuncusu…

İspanyol devi Real Madrid, Arda Güler'i kadrosuna katmasının ardından Türk pazarına artık daha yakından bakıyor. Bu doğrultuda yine bir Türk futbolcu için EURO 2024'te Türkiye yakın markajda olacak.

Sezon başında Fenerbahçe'den, Real Madrid'e transfer olan, İspanya kariyerine sakatlıklarla başladı. Ocak 2024'te ilk kez Real Madrid formasıyla sahaya çıkan 19 yaşındaki genç solak, kendinden beklenenin çok daha fazlasını sundu.
Otoritelerce, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecn 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda izlenmesi gereken genç yıldızlardan biri olarak gösterilen Arda Güler'in bu turnuvada büyük çıkışını sürdürmesi bekleniyor.


TÜRKİYE YAKIN MARKAJDA 

Bir yandan Arda Güler için kritik bir önem arz eden EURO 2024'de, Real Madrid'in gözü hem Arda Güler'de hem de bir başka Türk yıldız da daha olacak.

Real Madrid'in Arda Güler'i Barcelona'nın elinden alıp transfer etmesinden en önemli etken takımın transferlerinden sorumlu Juni Calafat EURO 2024'te bir başka Türk futbolcuyu takip etmek için kolları sıvadı.

KILIÇSOY'A YAKIN TAKİP 

DonDiaro'da yer alan habere göre; Juni Calafat, Beşiktaş'ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy'u turnuvada takip edecek. Ayrıca haberde Manchester City ve Arsenal gibi diğer Avrupa devlerinin de Kılıçsoy'u takip edeceği belirtildi.

Beşiktaş kanat transferini bitirmeye hazırlanıyor Beşiktaş kanat transferini bitirmeye hazırlanıyor

Söz konusu haberde Semih Kılıçsoy'un EURO 20244'te kendisini kanıtlama şansı bulursa geleceği için önemli bir şans yakalayacağı, beklentileri karşılaması halinde de Madrid'in transferi için geçen genç yetenekler listesine eklenmesi muhtemel olduğu belirtildi.

KENAN YILDIZ DA LİSTEDE 

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Madrid'in, Kenan Yıldız'ı da bu turnuvada takip edeceği iddia edilmişti.
 
Geçtiğimiz aylarda flaş bir iddia daha ortaya atılmıştı. Madrid'in Arda Güler'in ardından, Trabzonspor'un genç yıldız adayı Onuralp Çevikkan'ı gündemine aldığı, Real Madrid'in Onuralp Çevikkan için scout ekibini yetkilendirdiği ve İspanyol temsilcisinin genç kaleciyi U18 Milli Takımı ile Trabzonspor U19 takımı maçlarında takip ettiği bildirilmişti.
 

Editör: Arda Erden