FUTBOL HABERLERİ: Arda Güler'in performansı Real Madrid teknik heyeti tarafından yakından takip ediliyor. İspanyol devinin teknik direktörü Carlo Ancelotti, son 16 turuna yükselen Arda Güler'i telefonla arayarak tebrik etti.

Ancelotti, Türkiye'nin finale yükselmesi halinde Arda Güler'in sezon öncesi ABD'de düzenlenecek kampa katılmasının zorunlu olmadığını oyuncuya bildirdi. Arda Güler ise Ancelotti'nin bu önerisine karşı çıktı.

Kampa gitmek istiyor

İspanyol basınında yer alan habere göre Ancelotti, Arda Güler'e Türkiye'nin finale yükselmesi halinde ABD'deki sezon öncesi kampa geç katılabileceğini bildirdi. Arda Güler ise Ancelotti'ye "Beni turdan çıkarmanıza gerek yok, daha az tatilim olsa bile sizinle birlikte olmak istiyorum." şeklinde cevap verdi.

Toni Kroos'tan Real Madrid'e duygusal veda! Toni Kroos'tan Real Madrid'e duygusal veda!

Habere göre Arda Güler bir an önce Real Madrid'e katılmak istediğini açıkça belirtti ve "Geçen yılı çoktan geride bıraktım" dedi. Valdebebas ofisleri Güler'in Real Madrid'in 24/25 sezon öncesi hazırlıklarını kaçırmamasını ve hak ettiği tatili almasını sağlamak için çalışmalara başladı bile.

ARDA GÜLER'İN PERFORMANSI

A Milli Takım'ın da önemli isimleri arasında yer alan Arda Güler, Real Madrid ile geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlıkların gölgesinde 12 maçta görev yaptı. Milli futbolcu bu maçlarda 6 gol atarken 440 dakika sahada kaldı.

Editör: Kutay Bilgin