Wembley’de 2023-24 Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya gelecek. Karşılaşmada iki Türk futbolcu, Arda Güler ve Salih Özcan bu maçta görev almak için bekliyor. Şampiyonlar Ligi kupasını ilk defa bir Milli takım forması giyen bir Türk futbolcu kazanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2023-24 sezonu finalinde Borussia Dortmund ve Real Madrid Wembley’de karşılaşacak. Bu mücadele sonunda Avrupa’nın en büyük takımı belli olacak.

İki dev takımın mücadelesi 1 Haziran Cumartesi günü saat 22:00’de başlayacak. Mücadele TV 8 ekranlarından canlı olarak ekrana gelecek.

İki dev takım Şampiyonlar Ligi’nde 15. defa karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmaların 3’ünde Alman ekibi galip gelirken 6 kez ise Madrid üstünlüğü ile sona erdi. Beş maç ise berabere sonuçlandı.

Real Madrid’de Arda Güler ve B. Dortmund’da Salih Özcan dev finalde, teknik direktörlerinin süre vermesi halinde görev alacak. Maç sonunda ise ilk defa bir Milli takım futbolcusu şampiyonlar Ligi apoletine sahip olacak.

Carlo Ancelotti: Real Madrid’in tek maçı 20 milyon! Carlo Ancelotti: Real Madrid’in tek maçı 20 milyon!

Arda Güler, Şampiyonlar Ligi finalinde oynuyor mu?

Arda Güler, Ancelotti’nin belirlediği geniş kadroda yer aldı. Maçta ilk 11 çıkması beklenmeyen Güler’in yedek kulübesinde olması bekleniyor.

İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti "Arda son maçlarda kabiliyetini ve özelliklerini gösterdi. Nerdeyse yüzde 100 ile oynadı. Cumartesi günkü final maçı için de faydalı olabilir. Sahip olduğumuz opsiyonlardan biri de Arda." ifadeleri ile genç oyuncunun süre alabileceğini ifade etti.

Editör: Arda Erden