FUTBOL HABERLERİ: Arda Güler, Şampiyonlar Ligi finali finaline az bir süre kala tüm ülkeyi büyük bir heyecan içine soktu. Milli futbolcumuz, Real Madrid’in Borussia Dortmund ile karşı karşıya geleceği maçta, eflatun beyazlıların kadrosunda yer alıyor. Arda Güler Şampiyonlar Ligi finalinde oynayacak mı? Arda Güler Şampiyonlar Ligi şampiyonu sayılacak mı?

Tüm bunlarla birlikte gündemde başka bir haber daha yer alıyor. Real Madrid’in İtalyan teknik direktörü Carlo Ancelotti’nin Arda Güler’i şampiyonlar Ligi finalinde kullanıp kullanmayacağı merak edilen konu başlıkları arsında yer alıyor. Buna göre UEFA’nın yeni kuralları neticesinde genç oyuncunun eğer bu maçta oynamazsa şampiyon sayılmaması söz konusu.

Real Madrid'de hedef belli: Cristian Romero Real Madrid'de hedef belli: Cristian Romero

Sezon başında Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler, son dönemde yaptıkları ile dünya futboluna damgasını vurdu. Sezon başında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle beklenen süreyi alamasa da kısa süre içinde yaptıkları ile ilgi odağı olan milli futbolcunun bu akşam neler yapacağı merak ediliyor.

Arda Güler henüz Real Madrid forması ile şampiyonlar ligi maçına çıkamadı. Bu nedenle yapılan haberler; Real Madrid’in Dortmund karşısında finali kazanması halinde, Carlo Ancelotti’nin genç oyuncuya süre vermemesi nedeniyle Güler’in bu apoleti alamama tehlikesi olduğu yönünde öne sürülüyor.

Arda Güler şampiyonlar ligi şampiyonu sayılacak mı?

UEFA tarafından senelerdir uygulanan bu yöntem olmasına karşın henüz bir resmi açıklama yok. Aynı zamanda bu durumu değiştiren bir durum söz konusu. Isco, Real Madrid forması ile 9 sezonda 5 defa şampiyonlar Ligi’ni kazandı. Bunlarda sadece ilk 4 şampiyonlukta forma şansı buldu. 2021-21 senesinde ise herhangi bir maçta kullanılmadı.

Real Madrid'in Paris'te Liverpool'a karşı kazandığı son Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunda Isco hiç dakika almamış ve turnuva boyunca Devler Ligi'nde hiç forma giymemişti. O dönem Isco'un adına istatistiklerde UEFA, şampiyonlar ligi şampiyonluğunu 4'te bırakmış 5 yapmamıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde bunu düzeltti ve Isco'nun şampiyonluğu 5 olarak değiştirdi.

UEFA'nın resmi internet sitesinde Real Betis'in yetenekli orta saha oyuncusu, Cristiano Ronaldo, Bale, Benzema, Carvajal, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos ve Nacho ile birlikte tarihte en çok Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan oyuncular arasında gösteriliyor.

Bu nedenle Arda Güler’in bu maçta süre alması dahi şampiyon sayılması söz konusu.

Editör: Arda Erden