Futbol Haberleri: Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor teknik direktörlük koltuğunu Alex de Souza’ya teslim etti. Akdeniz temsilcisi, Alex de Souza ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan Brezilyalı teknik adam şehre enerji vermek istediğini ifade etti. İşte detaylar…

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe: "Teknik sorumlu olarak Alex'i yeniden Türk futboluna kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Antalyaspor olarak hak ettiğimiz yerde olma adına emek sarf ediyoruz. Başarı istiyoruz, başarıyla endeksli çalışmalar yapıyoruz. Alex hocamızın ne kadar disiplinli, özverili ve Türk futboluna katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bir futbol kulübünün değil tüm Türkiye'nin kabullendiği, sevdiği, saydığı, göğsüne bastığı bir karakter. Antalyaspor olarak başarılı işlere imza atacağız."

"ANTALYASPOR'A TEŞEKKÜR EDERİM"
Alex de Souza: "Herkes önünde bir kez daha Antalyaspor başkanına ve yöneticilerine beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bana burada çok iyi şeyler hissettiren halkla beraber, çok mutlu olduğum ülkeye yeniden gelmeme vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum."

"EVİMDE HİSSEDİYORUM"
Alex de Souza: "Geldiğim günden beri beni evimde hissettiren Antalya şehrine ve halkına teşekkür ediyorum. Hoca olarak çıktığım bu yolda başarılı bir teknik direktör olmak, şehre enerji vermek istiyorum."

"BAŞARILI OLMAK İSTİYORUM"
Alex de Souza: "Antalyaspor'a gelmeden önce de Antalyaspor'a en iyi şekilde hizmet edebilmek için, başarıya giden yol için de en iyi şekilde hazırlandığımı söylemek isterim. 2 yıllık kontratımız süresince Antalyaspor'da çok başarılı olmak, taraftarımızla bütünleşmek istiyorum. Onları hep stadyumda görmek istiyorum. Oynattığımız futbolla onları mutlu etmek, iyi bir kadroyla onlara keyifli anlar yaşatmak istiyorum." TRANSFER MESAJI
Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe: "Alex hocamızla 2 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Allah nasip ederse başarı dolu 2 yıl geçireceğiz. Geldiği geceden beri Alex hocamızla, futbol şube sorumlumuz toplantı içerisinde. Yoğun toplantılar yaptık. Futbol mühendisliğine başladık. Kimler gelecek, kimler gidecek, hocamızın önerdiği oyuncular, scoutlarımızın önerdiği oyuncular var. Hocamız 1 hafta daha burada. Bu toplantılar devam edecek. Antalyaspor'un bütçesine, bizi probleme sokmayacak ve başarılı olacak bir kadro oluşturacağız."

"DOĞRU TAKIM KURACAĞIZ"
Alex de Souza: "Görüşmeler başladığından beri Antalyaspor'u daha derinden inceleme fırsatı buldum. Antalyaspor'un neler yaptığını inceledim. Nuri Hocadan Sergen Hocaya kadar takımın ne tarz reaksiyonlar verdiğini, performanslarını inceledim. Daha fazla bilgi sahibi oldum. Burada daha önceden takımda çalışan profesyonellerle de konuştum. Burada her zaman mücadeleci ve seyir zevki veren bir takım oluşturmak istiyoruz. Doğru bütçeyle doğru takımı kuracağımızı düşünüyoruz."

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ile teknik direktör Alex ziyaretlerde bulundu Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ile teknik direktör Alex ziyaretlerde bulundu

"SEMİH ŞENTÜRK OLMAYACAK"
Alex de Souza: "Hayır. Semih Şentürk (Fenerbahçe U19 Teknik Direktörü) hoca ekibimizde olmayacak. Antalyaspor'da çalışan profesyoneller dışında 2 tane yardımcı antrenör getireceğim yanımda, Joao Paolo ve Ze Roberto, ayrıca Mehmet Aurelio da yanımda olacak. Böyle bir kadro oluşturduk. Helton ile görüştüm, diğer oyuncularla da konuştum. Bunları yönetimin bilgisi ve onayı dahilinde yaptım. Antalyaspor için en iyi kadroyu kurmak istiyorum. Taraftarın ilgisini çekecek bir kadro oluşturmak, stadyuma geldiklerinde evlere mutlu gidecekleri bir takım kurmayı hedefliyoruz. En büyük odağımız bu."


 

Editör: Kübra Hasçalık