Sergen Yalçın'dan bomba sözler: Hasan Arat ile görüştüm, teklif gibi değildi! Sergen Yalçın'dan bomba sözler: Hasan Arat ile görüştüm, teklif gibi değildi!

BEŞİKTAŞ HABERLERİ: Sezona oldukça fazla sayıda transfer yaparak giren siyah beyazlılar da bunlardan bir tanesi de Amartey idi. Hem savunma hem orta saha oynama özelliklerinden ötürü tercih edilen tecrübeli oyuncu beklenen performansı ise gösteremedi. Özellikle oynadığı maçlarda yapmış olduğu kademe hataları ve beraberinde yenilen goller oyuncunun kadroya alınmamasına da otomatik olarak sebebiyet verdi. Yaşadığı ailevi problemler ve düzelmeyen form grafiği de Beşiktaş yönetimini çare aramaya itti.

Yaz transfer döneminde takımdan ayrılacak oyuncular arasında üst sıralarda bulunan Amartey için ilk resmi teklif İskoçya’dan geldi. İskoç ekibi Celtic deneyimli oyuncuyu transfer etmek için temaslarını hızlandırdı. Amartey için konuşulan bonservis bedeli ise 4 milyon Euro olarak iddia edildi. Bütçesinde yer açmak isteyen siyah beyazlıların bu teklifi kabul etmesine kesin gözle bakılıyor.

Editör: Kutay Bilgin