Milli yıldızımız Alperen Şengün, Rockets ile sezona fırtına gibi başladı. 9 maçta ortalama 31.4 dakika sahada kalan Alperen Şengün, maç başına 19.4 sayı, 8.2 ribaund ve 6.0 asist ortalamalarıyla oynuyor.

Alperen Şengün, antrenmandan sonra Locked On Rockets‘a güncel form durumuyla ve gelişimiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Alperen’in açıklamaları şu şekilde:

“Thiago Splitter bana çok yardım ediyor. Sol elimi daha iyi kullanmayı onunla öğrendim çünkü onunla çalışıyorum. O bir şampiyon, bana saha içinde ve dışında çok şey öğretiyor. Bir anlaşmamız var, bu anlaşma nedeniyle ben de ona sırtı dönük oyun oynamayı öğreteceğim. (gülerek)”

Bu sezon atmaya başladığı tek ayak üstündeki fadeaway atışları hakkında ise şunları söyledi:

“Tüm yaz bu atışa çalıştım. Aslında sadece bu atışa değil fadeaway, post-up ve orta mesafe atışlarına tüm yaz çalıştım. Bu atışı sezon öncesinde hiç kullanmadım ancak Orlando da doğal bir şekilde kullanmaya başladım. Ondan sonra bu atışta daha güvenli hissetmeye başladım. Her yıl oyununa yeni bir şey eklemen gerekiyor, bu sene bunu ekledim. Seneye ise daha farklı bir şey eklemem gerekecek.

Rakiplerim bana alan verdiğinde bu şutları kullanabileceğimi biliyorum. Bu şutlarda iyi olduğumu da biliyorum. Bu da beni savunması daha zor hale getiriyor. Orta mesafede de şutları deniyorum ancak o şutlarda bu kadar güvenilir hissetmiyorum. Çünkü uzunum ve süper bir şutör değilim. Bazen gücümü ayarlayamıyorum, fadeaway’de bunu kontrol edebiliyorum.

Ime Udoka ve koçlarımız benden her zaman boş olduğumda şutları denememi istiyor. Udoka “Eğer boşsan kimsenin sana bir şey söylemesine izin verme” diyor. Bu da bana çok fazla güven veriyor.”

Sacramento Kings - Golden State Warriors Canlı İzle | NBA Sacramento Kings - Golden State Warriors Canlı İzle | NBA

Bu atış için Dirk Nowitzki’yi izleyip izlemediğine dair sorulara ve Los Angeles’ta oynadığı iyi maçlara yönelik sorulara ise şu cevapları verdi:

“Tabii ki Nowitzki’yi izledim. Bu atış onun hareketi ve bunu NBA’e o getirdi. Evet Los Angeles’ta oynamayı seviyorum. Favori şehirlerimden birisi.”

Kaynak: Eurohoops