"Denizlispor maçından bile daha çok oyun durdu. Sadece 45 dakikada 17 kez oyun durmuş, uzatmalarla beraber tam 21 kez oyun durdurulmuş. Pendiksporlu Halil'in dışarıda sakatlandıktan sonra içeride kendisini atması beni bile korkuttu"

\

"TÜM KURGU PUAN KAYBETMEMİZ ÜZERİNE YAPILDI"

"Trabzon maçında tüm kurgu aslında Fenerbahçe'nin puan kaybetmesi üzerine yapıldı. Yaşananlar organizeydi. İl güvenlik toplantısında 1400 polisin görev yaptığının söylenmesine rağmen sadece takım soyunma odasına girdikten sonra 14-15 polis koridordaydı ancak sahada polis göremedik"

\

"GÖRÜNTÜLERİ İSTEDİK, ALAMADIK"

Tüneldeki görüntüleri istedik ancak alamadık. Asıl saldırı, soyunma odasına giden tünelde gerçekleşti.

\

20

"DOĞRU DÜRÜST ÜST ARAMASI YAPILMADI"

İçeri girerken insanlara doğru dürüst üst araması yapılmadı. Kadıköy'deki bir maçta bir Fenerbahçeli kadın yöneticim çok ciddi sıkıntılar yaşadı.

\

"TRABZON ÖZEL BİR BÖLGE Mİ?"

Trabzon özel bir bölge mi? Burada yaşananlar sonrası vali veya emniyet müdürüne bir yaptırım uygulanmaması ve hala görevde olması bize bu saldırıların organize olduğunu gösteriyor. Ancak bu organizasyonun içinde Trabzonspor Kulübü'nün olduğunu düşünmüyorum.

\

"SADECE 12 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI"

Bu yaşananlar sonrası "Bir şampiyonluğumuz daha mı zorbalıkla elimizden alınacak?" diye düşündük. Yüzlerce kişi sahaya girdi. Sadece 12 kişi hakkında işlem yapıldı. Trabzonspor Başkanı orada benim oğlumu ağırladı. Böyle bir organizasyon olduğunu bilse bu yaklaşımı göstermezdi.

\

"İSMAİL KARTAL'A MESAJ YOLLADIM"

Ben başkan olarak İsmail Kartal'a 60. dakika sonrası "İstersen takımı çekebilirsin" mesajını gönderdim. Bu olaylar öncesi Trabzonspor yönetimi yeni ve tecrübesiz olduğu için olayları sezemedi diye düşünüyorum. Peki emniyet o kadar madde atılırken, neden maç sonu olacakları sezemeyip tedbir almadı?

\

"BİZ DERSEK TERSİNİ YAPARLAR"

Ne TFF ne de siyasetçiler bize geçmiş olsun mesajı yayınlamadı. Kimse görevden alınsın demiyorum. Çünkü biz dersek tersini yaparlar. O yüzden görevden alınmasınlar diyorum.

\

"BU İŞ, KULÜP REKABETİNİ AŞIYOR"

Bizim bir çalışanımız Trabzonlu. Maç sonrası Trabzon'da kalıyor ve ertesi gün darp raporu almak için hastahaneye gidiyor. Orada darp raporu vermemek için her şeyi yapıyorlar. (Kaleci antrenörü Yasin Cirav) Kaleci antrenörüne bu darbelerin dün akşam olduğunu nereden bilelim, burası küçük yer rapor verirsek başımıza iş alırız diyorlar. Ertesi gün avukatlarımızı gönderdik. 4 saat beklettikten sonra darp raporunu verdiler. Bu iş kulüp rekabetini aşıyor...

\

"LİSANSINI İPTAL EDERLERDİ"

Mert Hakan'ı neden götürdüler. Eli cebinde dediler...Hoca Avrupa maçında olduğu gibi sakatlığına rağmen gerekirse 10-15 dakika oynatabilirim diye götürdü. Bakın bu maç Avrupa'da olsaydı maçı tatil etmeyen Halil Umut Meler'in lisansını iptal ederlerdi.

\

"ÖMRE BEDEL OLAYLAR OLDU"

Türkiye'de futbolun sıkıntısı siyasetin futbolun içinde olması. Bu kişiyi atayanlar (TFF Başkanı) bu kişi kadar sorumludur. 2 yıldır ömre bedel olaylar oldu.

\

"ERDEN TİMUR'UN HAYATI ALDATMA"

(Erden Timur) O arkadaş hayatı aldatma ile geçen bir arkadaş...Erden Timur "Türk futbolu için büyük şans denilen" arkadaş uzun uzun ceza almamız gerektiğini anlatıyor. Karşımızdaki adam defaatle yalan söyleyen, kamuoyunu aldatmaktan gocunmayan biri.

\

"GELSİN, YÜZÜME SÖYLESİN"

Omuz omuza kampanyamız vardı. GS tarafı 250 kalıcı konut sözü vermişti. Beni aradılar. Ben karşılayamam dedim. "Ne olacak 250 dersin- 50-100 yaparsın" dedi. Demedin mi? Gelsin söylesin "demedim" diye yüzüme...

İrfan Can Kahveci: Hedef bundan sonra lig İrfan Can Kahveci: Hedef bundan sonra lig

\

"CUMHURBAŞKANI'NA NE ANLATTILAR BİLMİYORUM"

Cumhurbaşkanı'na bizim hakkımızda ne anlattılar bilmiyorum ama bir kez çok net yanlış anlatıldığına şahit olduk. Sabiha Gökçen ile ilgili Fenerbahçe'nin bir sorunu vardı. Aynı sorun Beşiktaş'ın da vardı. Cumhurbaşkanı'na gidip "Ali Koç, Koç kargo uçakları için bu istekte bulunuyor" demişler...Bizim kargo şirketimiz yok. Kargo uçağımız da yok. Riyad ile ilgili ne anlatıldı bilmiyorum...

\

"CEFERİ'NE DE GARİP GELDİ"

Trabzon'da yaşanan olaylar Avrupa'da çok kötü bir tat bıraktı. Ceferin'e de burada yaşananlar çok garip geldi. Ancak UEFA yerel işlere karışmaz... (FIFA karışır)

\

"ÖZNESİ F.BAHÇE, ÇİLEĞİ BENİM"

Fenerbahçe'ye saldırılar başkan Ali Koç olduğu için mi Fenerbahçe'ye direkt mi?

Öznesi Fenerbahçe, çileği benim... 3 temmuz için şike diyenler 17-25 Aralık için ve 15 Temmuz için de aynı şeyi söyler...

\

"İSMAİL HOCA TEK LAF ETTİ Mİ?"

İsmail Kartal'ın oğlunun akreditasyonu yok dediler. Bu yalan. Akreditasyonu var. Ötekinin oğluna laf söyleyince hop oturup hop kalkıyorlar. İsmail Hoca'nın oğlu bütün gece kusmuş. Ailesine de haber vermemiş. İsmail Hoca tek laf etti mi?

\

"BİZ ARTIK SIKILDIK, BIKTIK"

(Ligden çekilme konusu) Sponsorlarla el sıkıştık. Evrakları da imzaladık. Biz neredeysek orada olacaklar. Cuma günü de bankalara giderek görüşeceğiz...Biz artık sıkıldık. Bıktık... Bizi bekleyen kötü, daha kötü ve çok daha kötü senaryolar var...

"5 YIL YABANCI HAKEMLE DEVAM ETMELİYİZ"

Sürekli bize "Bu TFF'yi siz seçtiniz" diyorlar. Bunu duyunca çok sinirleniyorum. Bu TFF'yi biz seçmedik. Önümüze tek seçenek koydular. Başka bir şans yoktu. Fenerbahçe'nin isyanının nedeni bataklığı kurutmak istemesi... Thatcher modelini uygulamamız gerek. 5 yıl Avrupa'ya hakem göndermeyelim. Tüm hakemleri gönderip 5 yıl yabancı hakemle devam edip yeni bir hakem nesli yetiştirmeliyiz....

"CEFERİN BANA SÖYLEDİ"

Ceferin bana yabancı hakem talebi olursa göndereceklerini söyledi. Hırvatistan'dan talep olmuş ve CL hakemlerini göndermişler. Biz burada 41 yaşındaki adama FIFA kokartı takıyoruz. Tüm hakemler istifa etmeli.

"ADAM TEKNİK TAKTİK ANLATIYOR"

Trabzon'da yaşananlar yüzünden neredeyse bir şampiyonluğumuz daha gidiyordu. Adam çıkmış olayları konuşmayıp teknik taktik anlatıyor... Futbolun paydaşları yani medya mensupları bu yaşananları yutup sesimizi çıkartmayalım istiyorlar...

"MÜSLÜM ÖZMEN İLE GÖRÜŞTÜM"

TFF 2. başkanı Müslüm Özmen ile bizzat ben görüştüm. Serdar Gözübüyük ile o dönem Süper Kupa için görüştüklerini, Serdar Gözübüyük'ün de "şeref duyarım" dediğini aktardı. 2 gün önce Büyükekşi'den sorduk. "Hiç öyle bir görüşme olmadı" dedi....

"BU ŞEKİLDE DEVAM ETMEYECEĞİZ"

Son olarak; En mağdur olduğumuz yerde yine biz suçlu olduk... Ne yapacağımız ile ilgili kesin bir şey söyleyemem ama bu şekilde devam etmeyeceğiz. 40 bin kişi aidat ödedi. Whatsapp'tan sorduğumuz 27 bin 400 kişiden 19.5 bin kişi kongreye katılacağını iletti. 4000 kişi katılmayacağını söyledi. Geri kalanı "belirsiz" dedi.

Editör: Alihan Çelik