Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'in 25. haftasında sahasında Hatayspor'u konuk edecek.

Karşılaşma öncesinde Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Mücadeleye ilişkin Abdullah Avcı, "8. maçı oynuyoruz yoğun bir şekilde. Afrika Kupası başladıktan sonra bizden ayrılanlar, sakatlığı olan oyuncular ve kupaya giden oyuncularımızdan ayrıydık. İlk 11'in 7-8 oyuncusunun olmaıdğı tarafarımızı üzdüğümüz ve istemediğimiz sonuçlar aldık. Bugün ulaşılabilir olarak koyduğumuz hedeflerin içindeyiz. Hatayspor maçını kazanarak geçiş sürecinden sağlıklı bir şekilde çıkmak istiyoruz. Tafatarlarımız üzmüş olabiliriz. Bu süreci aklı selim analiz eden herkese teşekkür ediyorum. Bu desteklerini sürdürsünler" dedi.

Takıma geri dönen Umut Bozok'la ilgili Abdullah Avcı şu ifadeleri kullandı, "Umut Bozok benim dönemimde aldığım ve zaman zaman kullandığımız bir oyuncu. Futbolun içinde böyle şeyler var. Ayrılmalar olabilir. Bu sürecin sancılı gitmemesi gerekiyor. İhtiyacımız var, suratına da söyledik. Bize yardımcı olacak." 

Trabzonspor - Adana Demirspor maçının ilk 11'leri belli oldu Trabzonspor - Adana Demirspor maçının ilk 11'leri belli oldu

Abdullah Avcı sözlerini şöyle tamamladı, "5 ayrılan var. Ara transferde sonlara da yaklaştıkça çok yoğun bir program yapmamıza rağmen bonservis bedelleri ve ücretler gerçekleri yansıtmıyor. Taraftarlar yeni yüzler görmek ve transfer isteyebilir. 2 gün sonra bu kadar maliyetin altına nasıl gideriniz diye sorabilir. Gerekesiz yere, gerçek olmayan bedellerle günü kurtarmak adına transfer yapmadık. Buna müsade etmedik. Meunier gelir gelmez bize katkı sağlayacağını gösterdi. Kulübümüzü gereksiz yere borçlandırmadan önümüzdeki 4-5 aylık sürecin mesaisini vererek, yarışacak bir durumu oluştarbilmek adına hızlandırmak istiyoruz. Bu kadar oyuncunun olmadığı ve ayrılan isimlerin olduğu yerde biraz sabır istiyorum."

Editör: Arda Erden