TRABZONSPOR HABERLERİAbdullah Avcı: “Buranın kültüründe oyuncu yetiştirmek var. Önemli olan bunu daha iyi dizayn edebilmek. Bu yüzden akademi bizim için çok önemli. Double Pass bu amaçla çalışmalarını sürdürüyor. Akademimizi daha eğitimli, daha bilinçli, daha kullanılabilir bir hale getirmek istiyoruz” dedi. 

Kayserispor - Trabzonspor: 11'ler belli oldu Kayserispor - Trabzonspor: 11'ler belli oldu

U19 İÇİN AYRI PARANTEZ

'Savunma ve Hücum' başlıkları ışığında sunumunu yapan Abdullah Avcı, savunma prensipleri başlığı altında; ön alan baskısı, ikinci bölgede agresif alan savunması, birinci bölgede pozisyon alma, kaybedilen toplara baskı konularını anlatırken, hücum prensipleri başlığı altında ise; topa sahip olma, geriden oyun kurma, direkt hücumlar, saha parselasyonu, yardımcı koşular, bloklar arası paslar ve geçiş hücumları başlıklarına özel bir mercek tuttu.

Ek olarak U19 takımını yakından takipte olduklarını söyleyen Abdullah Avcı: “A Takıma çıkacak oyuncularımızın yukarıda yapılacak çalışmalara karşılık verebilmesi için sizlerin de bizim maçlara nasıl hazırlandığımızı, savunmada ve hücumda neler yaptığımızı ve analizlerde neleri kullanmamız gerektiğini bilmenizi istedik. Bizimle aynı zamanda, yan sahada çalışmalarını sürdüren U19 takımımızdaki gelişimi takip ediyoruz. Mesafe kat ediyorlar. Gelen oyuncular organizasyonun içerisinde gerekliliklere cevap vermeye çalışıyor. Önümüzdeki sezon hedeflerimiz arasında altyapı antrenörlerimizi belli aralıklarla bünyemize alıp kendileriyle daha fazla çalışmak var. Bu uzun süredir benim aklımda olan bir çalışmaydı” dedi.
 

Kaynak: Spor Depor Futbol Haberi