Icardi alesine bir şok daha! Wanda Nara’nın babası gözaltına alındı Icardi alesine bir şok daha! Wanda Nara’nın babası gözaltına alındı

Masterfchef yarışmacılarından Umut Tuzcu dün katıldığı ilk programda hikayesiyle dinleyenleri duygulandırdı. Türkiye'yi sarsan 6 Şubat depreminde çocuğu dünyaya gelen yarışmacı hikayesini şöyle anlattı; 

'6 ŞUBAT BENİM İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI'

"Evimiz yıkıldı, anne ve babamın yaşadığı ev. Çocuğum 6 Şubat doğumlu. Annem ile babam doğum için İstanbul'a gelmişlerdi. Bu şekilde bir mücize oldu diyelim. Bir yandan buruk bir sevinç oldu. Hem oğlumdan dolayı hem de depremden dolayı 6 Şubat benim için bir dönüm noktası. Ben de Hatay'da büyüdüm. 14 yıl orada yaşadım, tanıdığımız herkes vefat etti. Bilmediğimiz daha onlarca insan var ki anca memleketteki arkadaşlarımızla konuştuğumuz zaman öğrenebildiğimiz çok insan oldu." 

UMUT'UN YÜREK BURKAN HİKAYESİ

Genç yarışmaçı daha önce katıldığı MasterChef yarışmasından sonra 12 Mayıs tarihinde annesinin vefat ettiğini söyledi. Mehmet şef de, "Biz Umut'a bir söz vermiştik biliyorsunuz. Annesine de bir söz vermiştik. Umut bize emanet, Umut'u biz bir aşçılık okulunda eğiteceğiz ve sizin gözünüz arkada kalmayacak diye söz vermiştik. Tabii ki o sözü de ben vermiştim." dedi. Umut da, 'Çok teşekkür ederim size, o sözünüzü tuttunuz diyerek şefe katıldı.

Umut son olarak şu sözleri söyledi; Sizleri görmek tekrardan çok güzel benim için. Buraya tek gelmem aslında biraz üzücü. Keşke annemle beraber gelseydim. Ona da bu heyecanı tattırsaydım keşke. Nasip diyelim. Ona gereken evlatlığı yaptım, her şeyden vazgeçtim. Helalleştik. Hakkını helal etti ve ben de kaybeder kaybetmez direk buraya geldim."

Editör: Arda Erden