UEFA, Paris Saint-Germain'den Katar'a giden 3 futbolcunun transferi için harekete geçti.L'Equipe'te yer alan habere göre, UEFA'nın Katar ve PSG arasındaki yakınlık sebebiyle Marco Verratti, Julian Draxler ve Abdou Diallo transferlerini incelemek için soruşturma açmaya karar verdiği belirtildi.


UEFA'nın 3 futbolcunun transferinden elde edeceği sonuçlara göre, PSG'ye yaptırım uygulayabileceği ya da Fransız ekibinin bu transferlerden kazanacağı rakamların hesaplarda sayılmamasını sağlayabileceği öne sürüldü.

PSG oyuncusu Katar'a transfer oldu
 

Başkan, Kylian Mbappe'nin yeni adresini duyurdu: "Yüzde 70-80 gelecek" Başkan, Kylian Mbappe'nin yeni adresini duyurdu: "Yüzde 70-80 gelecek"

PSG'nin sponsorluk anlaşmaları inceleniyor
Bu transferlerin mali kontrol komitesi tarafından inceleneceği, cezai işlem uygulanabilmesi için alıcı ve satıcının çok yakın olduğunun ispat edilmesi gerektiği vurgulandı. PSG'nin daha önce de Katar'dan yaptığı sponsorluk anlaşmalarının incelendiği hatırlatıldı.


PSG, 85 milyon Euro koydu
PSG; Marco Verratti'nin Al Arabi'ye transferinden 50, Abdou Diallo'nun yine Al Arabi'ye gidişinden 15 ve Julian Draxler'in Al Ahli SC'ye imzasından 20 milyon Euro olmak üzere bu transferlerden kasasına toplamda 85 milyon Euro koydu.