Önceki Milli arada Bjelica ile yolları ayırıp Abdullah Avcı’yı takımın başına getiren Trabzonspor, şampiyon hocayla çıktığı 4 maçta 10 puan topladı. Liderle puan farkını 9’a indiren Bordo-Mavililer, lige verilen ara sonrası kazanma serisini geliştirmek ve üst üste galibiyetler alıp zirve yarışına tam anlamıyla girmek istiyor.

Avcı, bu süreci adeta mini bir kamp gibi görüyor. Oyun anlayışını ve istediklerini daha net bir şekilde takıma aktaracak olan Abdullah hoca, 27 Kasım’daki Sivasspor maçına kadar önlerindeki yaklaşık 2 haftalık süreci en iyi şekilde değerlendirmek amacında. Detaylara göz atalım... 

Trabzonspor’da sadece antrenman temposu olarak değil, transfer planlamasıyla ilgili de yoğun bir süreç yaşanacak. Abdullah Avcı her fırsatta “Oyuncu kalitesini artırmak zorundayız” derken, gideceklerin durumuna göre yol haritası çizilecek. Öncelikle sezon başında çapraz bağ sakatlığı yaşayan Orsic’in ikinci yarıda takıma dönmesi bekleniyor.

 'AYRILDIM, BEŞ DAKİKA SONRA ÖĞRENDİM'


Hırvat kanat oyuncusunun lisansını aktif hale getirmek için 1 yabancıyla yollar ayrılmak zorunda. Devamında orta sahaya mutlaka lider bir isim alınması planlanıyor. Hatta bu transferle ilgili görüşmeler çoktan başlamış durumda. 

11 Ocak’ta başlıyor... 

Joaquin Fernandez ve Kourbelis ile yolları ayırmayı planlayan Fırtına’da, Teklic ve Fountas’la ilgili de gelişme yaşanabilir. Yerli noktasında ise Umut Bozok’un devre arasında kulüp bulması halinde gitme ihtimali hayli yüksek. Eğer gidecekler noktasında ekonomik anlamda maliyetler yükselmezse yani en az hasarla mevcut kontratlar çıkılabilirse, orta sahanın yanı sıra santrfor, stoper hatta sağ bek takviyeleri de gündeme gelecek. Ligde 6 maç sonra devre arasına girilecek, transfer dönemi ise 11 Ocak’ta başlayıp, 9 Şubat’ta tamamlanacak.

Zirve ile fark artık 9 puan 

Trabzonspor'un Sivasspor maçı kamp kadrosu açıklandı Trabzonspor'un Sivasspor maçı kamp kadrosu açıklandı

Nenad Bjelica yönetiminde ilk 8 maçta 4 galibiyet 4 beraberlik elde eden Fırtına, 12 puan toplayabilmişti. Bir ara rakipleri maç fazlasıyla puan farkını 16’ya kadar çıkartırken, Abdullah Avcı’nın gelişi sonrası Trabzonspor hem sıralama anlamında yükseldi hem de Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yaşadığı kayıplar sonrası zirveye farkı 9 puana indirdi. Tüm derbilerini oynayan Trabzonspor, milli ara sonrası uzun bir galibiyet serisi yakalamanın peşinde.