İngiltere Premier Lig'de Liverpool forması giyen Thiago Alcantara, bu sezon kalçasından yaşadığı sakatlık sebebiyle takımıyla maça çıkamadı. Liverpool ile sözleşmesi sezon sonunda noktalanacak olan İspanyol oyuncu için Fenerbahçe ocak ayında devreye girecek. Sezon başında da sarı lacivertlilerin gündeminde olan 32 yaşındaki orta sahanın başka talipleri de bulunuyor.

Paderborn, Max Kruse'u gönderdi Paderborn, Max Kruse'u gönderdi

2 İTALYAN DEVİ DE THIAGO ALCANTARA İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Gelen bilgilere göre, İtalya Serie A'dan Juventus ve Inter de Thiago'yu yakından takip ediyor. 32 yaşındaki merkez orta sahanın sakatlık süreci devam ediyor. Bu sebeple Liverpool'un, uygun bir rakamla devre arasında satışına izin vereceği konuşuluyor. Güncel piyasa değeri 12 milyon euro olan oyuncu, İsmail Kartal'ın da beğendiği bir isim. Fenerbahçe, iki İtalyan devini geride bırakarak Thiago transferini gerçekleştirirse Avrupa'da büyük ses getirebilir.


TEK PROBLEMİ SAKATLIK
Kariyeri boyunca Barcelona, Bayern Münih ve Liverpool formaları giyen Thiago Alcantara, üst düzey kalitede bir isim. Ancak yıldız futbolcu, yaşadığı sakatlıklar sebebiyle eski formundan bir hayli uzak. Son dönemde bir çok sakatlıkla boğuşan Thiago'nun piyasa değeri 70 milyon eurodan 12 milyona kadar geriledi. Fenerbahçe'nin hedefi ise 32 yaşındaki futbolcunun tedavi sürecini tamamlamasının ardından eski günlerine geri döndürmek. Yakın zamanda yıldız oyuncu için önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

www.aksam.com.tr