A Milli Takım'da Teknik Direktör Stefan Kuntz'un ayrılacağı iddiları her geçen gün güçlenirken yerine şimdiden birçok isim konuşuluyor. İngiliz basınından milli takımımız hakkında ciddi bir idari değişiklik iddiası ortaya atıldı.


İngilizler, Sinan Engin'in iddialarını sahiplendi
11 Eylül'de Sinan Engin'in ortaya attığı iddia İngiliz medyasına da düştü. Daily Mail gazetesi de Stefan Kuntz ile yollarını ayıracak olan TFF'nin Türk Milli Takımı'nı Joachim Löw ve Mesut Özil'e teslim edeceğini öne sürdü. İngiliz gazetesi haberinde herhangi bir kaynaksa belirtmedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ "müjdeyi vereyim" dedi ve duyurdu TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ "müjdeyi vereyim" dedi ve duyurdu


Birlikte Dünya Kupası kazandılar
Joachim Löw'ün 2006-2021 arası çalıştırdığı Almanya Milli Takımı'nda uzun bir süre en güvendiği isimlerden biri kariyerinde Real Madrid ve Arsenal gibi dünya devlerinin formasını giyen Mesut Özil'di. İkili Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası'nda Panzerler ile şampiyonluk ipini göğüslemişti.

Özil futbolu bıraktı, Löw kulüpsüz
Mesut Özil son olarak Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra geçtiğimiz sezon Rams Başakşehir'in formasını kısa süre terletti ve ardından futbolu bırakma kararı aldı. 2021'de Almanya'daki görevinden ayrılan Joachim Löw ise o günden bu yana kulüpsüz.


Milli Takım'dan Kuntz iddilarına yanıt
Türkiye Futbol Federasyonu bugün yayınladığı açıklamada Stefan Kuntz ile yolları ayrıldığı iddialarını yalanlarken, Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi, Çarşamba günü bir görüşme yapmak için Alman hocayı Riva'daki TFF binasına davet etti.