SON DAKİKA HABERLER: Bu sezon ligde zor günler yaşayan ve 1 sezonda 5 teknik direktör değiştiren Beşiktaş, Borsa İstanbul'da da dibi gördü. Beşiktaş'ın Borsa İstanbul'da işlem gören payları 7 işlem gününde üst üste taban oldu. BJKAS hisse sahiplerinin ellerindeki hisseler yaklaşık yüzde 50 değer kaybetti.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Borsa İstanbul’da BJKAS kodu ile işlem görmekte olan payları, Nisan ayının 2nci haftasında 89,75 TL’ye kadar çıktıktan sonra sert şekilde geri çekilmeye başladı.

Borsa İstanbul'da hisse almayı düşünenler BJKAS alınır mı diye düşünürken Beşiktaş hisseleri adeta tepetaklak oldu.

Vehbi Koç’un akrabaları Gençlerbirliği Kulübü’ne üye oldu Vehbi Koç’un akrabaları Gençlerbirliği Kulübü’ne üye oldu

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş hissesi 19 Nisan'da 89,75 lirayı gördü. Ancak bunun devamında düşüş başladı. 2022 yılında 3 lira seviyelerinde olan BJKAS 2 yılda yaklaşık 30 kat artış yaşayarak 90 TL sınırına dayanmıştı.

Beşiktaş hissesi niye düştü?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık bülteninde açıklanan cezaların ardından BJKAS hisse düşüş trendine girdi. 7 gün boyunca üst üste taban olan BJK payları, 2 Mayıs itibariyle 42 lira seviyelerine kadar geriledi. Tüm bu düşüşe rağmen Beşiktaş, Borsa İstanbul'da işlem gören en değerli spor kulübü olmaya devam ediyor. 

Kaynak: Medyatava