Trendyol Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta forma giyen ve sakatlığı nedeniyle son 3 lig ve Avrupa Konferans Ligi'nde Bodo/Glimt karşılaşmalarında oynayamayan Vincent Aboubakar, Siyah-Beyazlı takımın eski teknik direktörü Sergen Yalçın ile futbol sorumlusu Burak Yılmaz’ın ‘çeşitli bahanelerle kasten oynamayıp maç seçiyor’ iddiarına yanıt verdi. 

Aboubakar hakkındaki suçlamaları yalanladı
Hürriyet'te yer alan habere göre; Kamerunlu yıldız, hakkındaki suçlamaları bir kez daha yalanladı ve gereken cevabı sahada vereceğini söyledi. Hastalık ve sakatlık gerekçeleriyle takımının son 4 maçında oynayamayan Kamerunlu santrfor, kulüp asbaşkanı Emre Kocadağ’la yaptığı görüşmede, bugüne dek formasını giydiği her kulüpte özveriyle mücadele ettiğini vurguladı.


"Sakat ya da cezalı olmadığım hiçbir dönemde takımlarımı yalnız bırakmadım"
Aldığı paranın hakkını sonuna kadar verdiğini söyleyen Aboubakar, “Ben, hangi kulüpte olursam olayım, aldığım paranın hakkını sonuna kadar veren bir futbolcuyum. Sakat ya da cezalı olmadığım hiçbir dönemde takımlarımı yalnız bırakmadım. 

"Beni haksız yere suçlayanlara cevabımı sahada vereceğim"
Yeri geldiğinde fedakârlık yapıp sahaya çıktım. Son dönemde yaşadığım hastalıkları ve sakatlıkların ne denli önemli olduğunu Beşiktaş Kulübü doktorları biliyor. Taraftarlarımız rahat olsun, Samsunpor maçında oynayacağım ve beni haksız yere suçlayanlara cevabımı sahada vereceğim” dedi.


Burak Yılmaz, Vincent Aboubakar hakkında ne demişti?
Beşiktaş'taki teknik sorumlu görevinden istifa eden Burak Yılmaz, Vincent Aboubakar ile ilgili Attila Gökçe'ye verdiği röportajda, "Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Burak Yılmaz'ın bu sözleri üzerine Beşiktaş Kulübü de bir açıklama yapmak zorunda kalmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Oyuncularımızın, teknik kadroların ve personelin ihtiyaçları olması halinde Kulübümüzün imkanları dahilinde avans ödemesi de yapılmaktadır. Aboubakar'ın da bu doğrultudaki talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hakedişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır. Bu husus yakın zamanın da değil, aylar öncesinin konusudur. Futbolcunun acil oluşan ihtiyacını karşılamak için kulüpten alacağına mahsuben, oyuncunun huzuru da dikkate alınarak ödeme yapılmıştır. Kaldı ki bu miktar, çok da yüksek olmayan bir meblağdır.

Beşiktaş: "Aboubakar'ın forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır"
Aboubakar'ın ileri vadeli ödemelerini talep edip, bu talebinin karşılanmamasından dolayı formasını giyemediği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar'ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır."


Bu sezonki performansı
21 Ocak 2023 tarihinde Al-Nassr'dan ayrılarak Beşiktaş ile iki buçuk yıl artı bir yıl opsiyonlu olarak sözleşme imzalayan Vincent Pate Aboubakar, Siyah-Beyazlı takım ile bu sezon forma giydiği 18 karşılaşmada 11 gol ve 3 asist kaydetti.

Beşiktaş - Fenerbahçe maçı öncesi dikkat çeken istatistik! Beşiktaş - Fenerbahçe maçı öncesi dikkat çeken istatistik!

İşte Aboubakar'ın Beşiktaş'tan kazandığı ücret
Beşiktaş, 31 yaşındaki golcü oyuncunun Siyah-Beyazlı takımdan kazandığı ücreti de Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirmişti.

KAP'tan yapılan açıklamaya göre yıldız oyuncunun kazandığı ücret şu şekilde:

"Profesyonel Futbolcu Vincent Pate Aboubakar'ın transferi konusunda Oyuncu ile 21 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2024-2025 sezonu sonuna kadar iki buçuk yıl artı bir yıl opsiyonlu olarak sözleşme imzalanmıştır. Oyuncuya net 1.140.000 Avro imza parası ve 2022-2023 sezonu için net 1.555.000 Avro, kalan sezonlar için sezon başına net 3.110.000 Avro garanti ücrete ek olarak aldığı süre ve müsabaka türüne göre maç başına azami net 12.000 Avro maç başı ücreti ödenecektir."