Beşiktaş'ın başında çıktığı Başakşehir maçında sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrılan teknik direktör Rıza Çalımbay konuştu. 1 maç bile ihtiyaç olsa göreve gelirim diyen Çalımbay, ayrıca Ghezzal'ın sakatlanarak çıktığı anda yaşananları anlattı.


"BEŞİKTAŞ'TA MUTLUYUM"

"Beşiktaş'ta çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Tekrar aynı yere gelmek ve çalışmak büyük mutluluk. Bu taraftarla çok maçlar kazandık. Onlarla tekrar bütünleşmek de önemli. İlk maçı da kazanmamız çok güzel oldu. Maçtan önce taraftarın gösterdiği sevgi ski günleri hatırlattı bana."

"1 MAÇ BİLE OLSA GİDERİM"

"Bana diyorlar ki, 'Senin süren 4-5 maç. Neden gidiyorsun?' Eğer Beşiktaş'ın antrenöre ihtiyacı varsa, beni de layık görüyorlarsa 1 maç bile olsa seve seve giderim."

Beşiktaş - Club Brugge maçına Sloven hakem Beşiktaş - Club Brugge maçına Sloven hakem

10 SAKATIMIZ VAR!

"Rebic ile konuştuğumda, kendisinin çok iyi bir oyuncu olduğunu söyledim. Aynısını Rosier'e de söyledim. Bana göre ikisi de çok iyi duruma gelecekler. Başakşehir maçında herkes, her şeyini verdi. Takımı çok iyi gördüm. Tek sıkıntımız, sakatlıklar. Şu an 10 sakatımız var. Milli aradan sonra 6-7 tanesi yetişir."


"GHEZZAL'A ÇOK ÜZÜLDÜM"

"Ghezzal'a çok üzüldüm. İçeri girdim baktım ki ağlıyor. Çok ağlıyor hem de. Maçta oynayamadığı için, sakatlığı tekrar nüks ettiği için... Arkadaşlarının kimi öpüyor, 'oynama' diyor. Onlar ikna etti."


TRANSFER LİSTESİ HAZIR MI?

"Ben oraya gittiğimde para bile konuşmadım. Bizim liste yapmamız için kadroyu görmemiz gerekiyor. Biraz zaman lazım. Yüzeysel olarak seyretsek de kaynaşmamız lazım. Devreye kadar telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Şu anda transfere karar vermek mümkün değil."

SEÇİMLE İLGİLİ DÜŞÜNCESİ

"Başkan adaylarıyla konuştum. Güzel bir yarış olacaktır. Kim kazanırsa kutlayacağız. Konuşmamız da gerekiyor. Oyuncular ve takımla ilgili bilgi vermemiz gerekiyor. Ne derlerse iki arkadaş için her şeyi yaptık. İnşallah hayırlısı olur. Başkan istifa edebilir, hoca istifa edebilir ama ne olursa olsun Beşiktaş her zaman yukarı oynar."


"SERİ YAPMAMIZ GEREKİYOR"

"Bizim maç kazanmamız, seri yapmamız gerekiyor. Tek düşüncemiz bu. Konsantre olmamız gerekiyor ama çok geç geldim. Biraz daha erken gelseydim daha başka olurdu. Bir de çok fazla sakat oyuncumuz var. Avrupa maçlarımız var, hedefimiz olmasa da Türkiye'ye puan kazandırmamız lazım. Svas'ta da çok puan kazandırdık. Bizim için önemli 2 maç. Lyon'la Avrupa maçı oynadık Denizli döneminde. Bana o zaman takımın önemli isimlerini götürmeyelim dediler. Gittik deplasmanda Lyon'u yendik. Yapabiliriz, Türkiye'nin puana ihtiyacı var."

BURAK YILMAZ AÇIKLAMASI

"Burak'a ben bir şey söyleyemem. Çünkü yeni başladı. Hata yapabilir, yanlış konuşabilir. Bunlar olağandır. Burak benim talebemdi, onu Trabzon'a gönderen benim. Antrenörlük kolay değil. Burak'ın biraz daha sakin olması lazım. İleride belki çok iyi bir antrenör olabilir. Tabii istiyorsa. Ama önce bir tecrübe kazanmak gerekiyor."