Milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın ardından Trendyol Süper Lig'de Samsunspor'la deplasmanda karşılaşacak Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay, akşam antrenmanı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş duyurdu! 2 ismin sakatlığı açıklandı Beşiktaş duyurdu! 2 ismin sakatlığı açıklandı

Çalışmaların iyi gittiğini belirten Rıza Çalımbay, "Gayet iyi gidiyor çalışmalar. Bir problem yok. Bugün çift antrenman yapıyoruz. Eksiklerimiz var. Milli takıma gidenler var. Onlar da geldikten sonra daha iyi antrenmanlar yapacağız. Önümüzde zorlu maçlarımız var. Ortaya koyduğumuz oyunun üzerine koymamız gerekiyor." dedi.

Milli arada İstanbulspor'la oynayacakları hazırlık maçının iptal edildiğini söyleyen Çalımbay, "Oyuncu arkadaşların istekleri vardı. Bir kriz yaşandı burada. Yorulmuş, yorgun olabilirler. Onların isteklerini en iyi şekilde karşılıyoruz. Ne yapacaksam oyuncularımla yapacağım. Takıma zarar verecek bir şey yapmam. Onların huzura ihtiyacı vardı. Kampa gitseydik de 3-4 günlüğüne gidecektik. İstediğimiz gibi gidiyor her şey. Hazırlık maçımız var. Sakaryaspor'la oynayacağız. İkinci maçımız vardı. Onu iptal ettik. Sakatlığı bulunan ve milli takımda olan oyunculardan dolayı." değerlendirmesinde bulundu.

Rıza Çalımbay, sakatlığı bulunan oyuncularla ilgiliylse şunları söyledi, "Çalışmalara devam ediyorlar. Aboubakar, Cenk ve Bakhtiyor çalışmalarını sürdürüyor. Bakhtiyor maskeyle oynayabilir dediler. Şanssızlık oldu. Biz de üzüldük. En iyi oynadığı maçlardan biriydi. Yapacak bir şey yok. Aboubakar ve Cenk'in bu hafta oynamasını bekliyoruz."