Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Kopenhag maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Okan Buruk'un açıklamaları şöyle:

"BU MAÇI GEÇEN SENE HAYAL ETMEYE BAŞLADIK"

"Bu maçı geçen seneden hayal etmeye başladık. Galatasaray'ın genlerinde olan ve Şampiyonlar Ligi'nde en yüksek sayıya ulaşan takımların arasında Galatasaray'ın da olması çok değerli."

"BURADA OLMANIN KEYFİNE VARMAMIZ GEREKİYOR"

Icardi attı, Galatasaray kazandı Icardi attı, Galatasaray kazandı

"3 Türk takımı gruplara kaldı ve hepsinin hedefi de gruplardan çıkmak. 6 tane çok önemli maç var. Burada olmanın keyfine varmamız gerekiyor. Bütün maçlarda kazanmayı arzu etmemiz gerekiyor. Bundan önceki senelerde gösterdiğimiz başarıları yeniden yaşatmak istiyoruz."

"EN ÖNEMLİ ŞEY SABIRLI OLMAK"

"Karşımızda genç ve lider bir takım var. Son iki senenin şampiyonu. Elimizden gelenin en fazlasını yapacağız. En önemli şey sabırlı olmak. 90 dakikaya maçı yaymak gerekiyor. Oyuncuların hepsine 90 dakika destek vermek gerekiyor."

"ZAHA KADRODA OLACAK"

"Zaha'yı maçta kadroya alacağız. Oynayabilecek duruma geldi. Tabii ki maç eksiği var. Full olarak antrenmaları yaptı. O da kadromuzda oynayabilecek oyunculardan birisi. Tam kadro hazırız."

"İLK HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK"

İlk düşüncemiz, ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Ondan sonrasında ne olacağına bakacağız.

"NELSSON'DAN KOPENHAG HAKKINDA BİLGİ ALDIK"

"Nelsson'un geri bildirimi çok önemli tabii ki. Rakibi en iyi tanıyanlardan birisi. Biz ekip olarak analizimizi yaptık ama ondan da duyacaklarımız önemliydi. Nelsson'un da bize verdiği bilgilerle inşallah kazanırız."

"ÜÇLÜ DEFANS DA OYNAYABİLİRİZ"

"Bazen dörtlü bazen üçlü oynayabiliriz. Bunlara maç maç karar vereceğiz. Elimizdeki oyuncu yapısına, rakibin yapısına ve maçın yapısına göre karar vereceğiz."

"ZAHA'NIN HÜCUMA KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

"Zaha'yı yüzde yüz görme şansımız çok olmadı. Hakim son maçta girdikten sonra, oyun içerisinde Icardi'nin istediği topları atabilecek bir oyuncu olduğunu gösterdi. Zaha'nın da takıma ve hücuma katkı sağlayacağını düşünüyorum."