FIBA Europe Cup’ta temsilcilerimiz belli oldu FIBA Europe Cup’ta temsilcilerimiz belli oldu

BASKETBOL HABERLERİ: Son üç sezondur Partizan’ın başında yer alan Zeljko Obradovic, takımla birlikte pek çok iniş çıkış yaşadı.

Bunlardan biri de efsane koçun ilk senesinde takım EuroCup’ta mücadele ederken olmuştu. O sene turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan Partizan, Son 16 turunda temsilcimiz Bursaspor’u konuk etmişti.

O zamanlar Dusan Alimpijevic’in başında olduğu Bursaspor, Avrupa’nın en zorlu deplasmanından inanılmaz bir galibiyet alarak dönmüş ve sezonun devamında da finale kadar ilerleyerek tarih yazmıştı.

Partizan için ise böylesine güçlü bir kadroyla Son 16’da turnuvaya veda etmek büyük şok ve hayal kırıklığı olmuştu.

 “İlk sezondaki Bursa yenilgisinden sonra Ostoja’ya (genel menajer) bana maaş ödemek zorunda olmadıklarını söyledim. Çok şaşırdı, teşekkür etti. O sezonun sonuna kadar dört kere maaş almadım. Partizan benim için işte bu. Bu anı benim için çok önemli çünkü çoğu yerde Zeljko Obradovic’in ne kadar kazandığına yönelik hikayeler anlatılıyor.”

Ardından Obradovic geride kalan sezonu değerlendirdi:

“Bu sezonun başarılı geçmediğini farkındayım. Yönetim bana güveniyor ve buna minnettarım. Bunun karşılığını vermeye çalışacağım. 1992’de maaş almadan çalışmıştım. Şampiyonluklardan sonra primler geldi fakat ben kendi payımın koç ekibine verilmesini istedim. Sonra yurt dışına gittim ve iki set forma ve ayakkabı alarak Partizan’a bana sunduğu fırsatın ödemesini yapmak istedim.”

Editör: Kutay Bilgin