Fenerbahçe, Süper Lig'in 4. haftasında Ankaragücü ile kozlarını paylaşıyor. Mücadele öncesi teknik direktör İsmail Kartal yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe 1.5 ay İstanbul dışına çıkmayacak Fenerbahçe 1.5 ay İstanbul dışına çıkmayacak

Ankaragücü maçına yeterince hazırlanamadıklarını bildiren deneyimli teknik direktör, "Ankaragücü'ne karşı çok fazla hazırlanamasakta oyuncularımıza neler yapmaları gerektiğini anlattık. İnşallah bugün de iyi futbolla 3 puanı alıp milli araya girmek istiyoruz." dedi.

İSMAİL KARTAL'DAN RYAN KENT SÖZLERİ

Ankaragücü maçının kadrosuna alınmayan Ryan Kent'le ilgili gelen soruya cevap veren İsmail Kartal, "Sonuçta biz bir takımız, geniş bir kadroya, 33 kişilik bir kadroya sahibiz. Bundan sonra da Türkiye liginde farklı kadrolar, Avrupa'da farklı kadrolar olacak. Sakat oyuncularımız var, bazı bölgelerde az oyuncularımız var. Bugün böyle gerekiyordu, böyle bir karar aldık. Yarınki maçlarda Kent oynamayacak, kadroya giremeyecek gibi bir şey yok ama bu maçta böyle bir karar aldık. Belki ilerleyen haftalarda hiç umulmadık isimler de kadroya giremeyebilir çünkü çok geniş bir kadroya sahibiz." ifadelerini kullandı.

Dominik Livakovic ve Miguel Crespo'yla ilgili de konuşan İsmail Kartal, "Livakovic'in ufak bir sakatlık problemi vardı. Kendisi de istedi kadroya aldık. Crespo'yu neden aldık çünkü orta sahada alternatifimiz yoktu. Kendisiyle konuştuk, kadroya aldık." şeklinde konuştu.