Molde’nin 23 yaşındaki orta sahası Emil Breivik, Galatasaray’a çok yakın... Şampiyonlar Ligi elemelerinde Cim Bom’a karşı müthiş bir futbol oynayan Norveçli oyuncunun bu sezonki istatistikleri, Aslan’ın iştahını daha da kabartmış durumda.

Galatasarayın istediği Emil Breivikin menajeri Jim Solbakken, İstanbula geldi İlk açıklama...

10 numara da, stoper de oynadı!

Farklı bir takvimle oynanan Norveç Ligi de dahil olmak üzere şu ana kadar 42 resmi maça çıkan Breivik, 12 gol ve 10 asiste imza atarak parmak ısırttı. Orta sahada iki yönlü oynayabilen genç oyuncu, bu sezon sadece forvet arkası, merkez orta saha ve ön libero oynamakla kalmadı, bazı maçlarda stopere de geçti. Onun bu çok yönlülüğü, tekniği ve temposu, Okan Buruk’un orta saha adaylarında ilk sıraya yükselmesini sağladı.

Temaslar hiç kesilmedi

Fenerbahçe ve Galatasaray transferde karşı karşıya! İlk görüşme yapıldı Fenerbahçe ve Galatasaray transferde karşı karşıya! İlk görüşme yapıldı

Galatasaray yaz transfer döneminin son günlerinde devreye girse de bu transferi gerçekleştirmeyi başaramamıştı. Sarı-Kırmızılı kulüp, o günden beri Breivik’le ve menaceriyle temasları hiç kesmedi. Oyuncu, Cim Bom’a gelmeyi çok istiyor. Galatasaray Yönetimi, kesenin ağzını açarak Molde’nin kapısını çalacak. Ocak ayında yapılması planlanan bu transfer için resmi temasların önümüzdeki hafta itibarıyla başlaması bekleniyordu.

Galatasarayın istediği Emil Breivikin menajeri Jim Solbakken, İstanbula geldi İlk açıklama...

Oteline geçti

İlk adım resmen atıldı. Genç oyuncunun menajeri Jim Solbakken, İstanbul'a geldi! Galatasaray'la görüşmesi beklenen Solbakken, TRT Spor'a da ilk açıklamasını yaptı. "Şu an için takım ismi vermem doğru olmaz" diyen Norveçli menajer daha sonra konaklayacağı otele geçti.