BEŞİKTAŞ HABERLERİ: Beşiktaş’ta Kamerunlu futbolcu Vincent Aboubakar sıkıntısı yaşanıyor. 3 milyon 150 bin Euro kazanan Aboubakar, aynı parayı kazanamadığı başka takıma gitmek istemediği gerekçesi ile takımdan ayrılmaya sıcak bakmıyor. 

Beşiktaş, yeni sezonda şampiyonluk hedefini gerçekleştirmek adına güçlü bir kadro kurma girişimlerine hız verdi. Bu nedenle kadrosunda yer alan bazı isimler ile yollarını ayırmak istediği öne sürüldü. Beşiktaş’ta yıldız isimlerle de yolların ayrılması beklenirken bunlar arasında Vincent Aboubakar yer alıyor.

Siyah-beyazlı yönetim, özellikle taraftarların da takımda görmek istemediği Kamerunlu golcü oyuncu ile 3-4 milyon Euro bonsveris bedeli karşılığında yollarını ayırmak istiyor. Özellikle Gremio’nun devre arasında golcü oyuncu için resmi teklif yaptığı biliniyor. Fakat bu teklif siyah-beyazlılar tarafından yeterli bulunmadı.

Aboubakar krizi devam ediyor

Beşiktaş, elini rahatlamak ve forvet bölgesine yeni bir takviye yapmak için bu sorunun çözülmesini bekliyor. Aboubakar; Beşiktaş’ta senelik 3 milyon 150 bin Euro garanti ücret ve aldığı süreye bağlı maç başına 12 bin Euro alıyor. Beşiktaş yönetimi, 32 yaşındaki oyuncunun yüksek maliyeti ve formsuzluğu nedeniyle elden çıkarmak istemesine karşı bu planını hayata geçirme konusunda sorunlar yaşıyor.

Ante Rebic piyangosu: İtalyanlar istiyor Ante Rebic piyangosu: İtalyanlar istiyor

Aynı zamanda Aboubakar’ın Beşiktaş’ta kazandığı ücreti yeniden cebine koyabileceği bir kulübe gitmek istediği alınan haber arasında yer alıyor Tecrübeli futbolcunun bu seviyede bir teklif gelmemesi halinde ayrılık konusunda  sorun çıkartması söz konusu. Teknik direktör ve yönetimin ortak kararı sonrasında nihai bir sonuca ulaşılacak. 


 

Editör: Arda Erden